Bio-Medica Wadowice

Terapie w uzależnieniu

Skuteczna terapia antynikotynowa – ok. 90% pacjentów przestaje palić (bezterminowo).
Bez woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu.
Terapia pozbawia pacjenta uczucia głodu nikotynowego i jednocześnie pomaga odtruć organizm ze szkodliwych złogów nagromadzonych w nim w efekcie wdychania dymu papierosowego.
Ciało człowieka składa się z bilionów komórek, w których nieustannie zachodzą reakcje chemiczne. Wszystkim tym procesom towarzyszą drgania elektromagnetyczne. Nikotyna stale dostarczana organizmowi powoduje zaburzenie prawidłowych drgań harmonicznych. Aby uwolnić się od nałogu trzeba zrównoważyć pole elektromagnetyczne, wygaszając fale odzwierciedlające uzależnienie od nikotyny. Dzieje się to poprzez przekazanie organizmowi fal o takiej samej długości ale odwróconych w fazie (inwersja).
Pozostałe 10% to osoby, u których nastąpiła redukcja głodu nikotynowego. Wówczas wskazane jest skorzystać z jeszcze jednej wizyty. Rzeczą bardzo istotną dla palaczy jest fakt, że bez względu na ilość wypalanych papierosów oraz staż palenia, skuteczność tej metody jest tak wysoka, ze wystarczy poddać się tylko jednej terapii trwającej ok. 15-30 min.

_______________
Przed przystąpieniem do zabiegu, umieszcza się niedopałek papierosa w elektrodzie kubkowej podłączonej do urządzenia biorezonansowego inwersyjnego. Osoba poddawana terapii jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i możne spowodować niepożądane reakcje, np. biegunka, wymioty.
Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.
Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje pojawienie się głodu na nowo, a wiec niweczy skutki leczenia. W tej sytuacji wizytę należny powtórzyć.
Najważniejszym wiec zadaniem po terapii, przy nieobecności głodu, jest nie pozwolenie sobie nawet na jednego papierosa, a wtedy efekt utrzyma się bezterminowo.
Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększona senność i potliwość. W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należny wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. Zalecane są również częstsze kąpiele. Nie zaleca się stosowania żadnych środków zawierających nikotynę (gumy, plastry).

_______________________
Twój organizm ma dozę zdolności do samooczyszczania i regenerowania. Dlatego jeżeli w tym momencie rzucisz palenie to:
W ciągu 20 min
tętno obniży się oraz ciśnienie tętnicze krwi powróci do normy
w ciągu 8 godz.
poziom tlenu we krwi wzrośnie, a poziom tlenku węgla zniknie
w ciągu 24 godz.
ryzyko ostrego zawalu mięśnia sercowego znacznie się zmniejszy
w ciągu 48 godz.
Twoje zmysły smaku i węchu zaczyna działać normalnie
w ciągu 2 tyg. do 3 miesięcy
okład krążenia ulegnie wzmocnieniu, polepszy się Twoja kondycja fizyczna
w ciągu 1 do 9 miesięcy
wydolność okładu oddechowego poprawi się, ustąpi kaszel, duszności, zmęczenie
po 1 roku
ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienna mięśnia sercowego zmniejszy się o polowe
po 5 latach
ryzyko zachorowania na raka płuca, jamy ustnej i krtani, przełyku zmniejszy się o polowe; obniży się ryzyko wystąpienia udaru mózgu
po 10 latach
ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienna serca będzie podobne, jak u osoby nigdy nie palącej
po 15 latach
ryzyko zachorowania na raka płuca będzie podobne, jak u osoby nigdy nie palącej.
Czy to Cie przekonuje? jeżeli Twoja odpowiedz brzmi: tak, oznacza to, ze jesteś mądrym i rozsądnym człowiekiem. Zastanów się, czy dla tych kilku minut przyjemności, które daje Ci zapalenie papierosa, warto żyć gorzej i umierać wcześniej niż osoba która nie pali? Decyzja należny do Ciebie.